Výzkumné programy

 

1. Ukončení výzkumného projektu TA 01010244 "Modifikované materiály pro léčbu chronických a akutních ran a prevenci  chirurgických infekcí ve zdravotnictví"

Cílem projektu řešeného v rámci programu ALFA podporovaného Technologickou agenturou České republiky byl výzkum biokompatibilních materiálů na bázi karboxymethylované celulózy pro vlhké hojení ran a prevenci nosokomiálních infekcí. Byla vyvinuta produktová řada krytí ran Hcel®. V soušasnosti je zpracováván Implementační plán k realizaci výsledků výzkumu. Projekt byl řešen je řešen ve spolupráci s Universitou Pardubice, Veterinární a farmaceutickou universitou Brno, Technickou Universitou v Liberci, Invaz s.r.o. a dalšími partnery.

2. Technologie bělení přírodní celulózy pro výrobu derivátů celulózy

Holzbecher vyvinul technologii bělení přírodní celulózy (bavlny) umožňující její další zpracování na oxidovanou celulózu: Výhodou je minimalizace oxidačního poškození a nastavení optimální reaktivity celulózy v průběhu oxidace. Oxidovaná celulóza se používá zejména jako vstřebatelný chirurgický hemostat. Technologii úpravy celulózy před oxidací je nutné nastavit dle typu oxidačního procesu i typu celulózového materiálu.

3. Současné a připravované výzkumné projekty

Nové výzkumné projekty jsou zaměřeny na další zhodnocení celulózových materiálů a využití dalších technologií (laminace materiálů, příprava kompositních materiálů, příprava a využití nových fyzikálních struktur). Jednotlivé projekty jsou zaměřeny na připravu matric pro aktivní látky (léčiva, antimikrobiální látky), funkcionální textilie s koloranty, vývoj produktů pro aktivní hojení ran a chirurgii.

Holzbecher připravuje rozšíření výzkumné spolupráce s dalšími partnery v ČR, Slovensku, Itálii, Francii a dalších zemích.

Naše produkty Hcel® ke koupi:

Kontaktujte prosím našeho výhradního distributora pro Českou republiku a Slovensko

acare-health.png

A care a.s.
Nikoly Vapcarova 3274/2
143 00 Praha 4 - Modřany
www.acare.cz