Rozvojové projekty

Realizované výzkumné projekty (projekty podpořené Technologickou agenturou ČR)

 

1. Výzkumný projekt TA 01010244 "Modifikované materiály pro léčbu chronických a akutních ran a prevenci  chirurgických infekcí ve zdravotnictví" (2011 - 2014)

Cílem projektu řešeného v rámci programu ALFA podporovaného Technologickou agenturou České republiky byl výzkum biokompatibilních materiálů na bázi karboxymethylované celulózy pro vlhké hojení ran a prevenci nosokomiálních infekcí. Byla vyvinuta produktová řada krytí ran Hcel®. Projekt byl řešen je řešen ve spolupráci s Universitou Pardubice, Veterinární a farmaceutickou universitou Brno, Technickou Universitou v Liberci, Invaz s.r.o. a dalšími partnery.

2. Technologie bělení přírodní celulózy pro výrobu derivátů celulózy

Holzbecher vyvinul technologii bělení přírodní celulózy (bavlny) umožňující její další zpracování na oxidovanou celulózu: Výhodou je minimalizace oxidačního poškození a nastavení optimální reaktivity celulózy v průběhu oxidace. Oxidovaná celulóza se používá zejména jako vstřebatelný chirurgický hemostat. Technologii úpravy celulózy před oxidací je nutné nastavit dle typu oxidačního procesu i typu celulózového materiálu.

3. Výzkumný projekt TA 04010065 „Matricové systémy pro hojení kožních defektů pro humánní a veterinární použití“ (2014 - 2017)                  

Výsledkem projektu byly nové materiály na bázi karboxymethylované celulózy pro vlhké hojení (filmy, netkané struktury) a prověřování jejich kombinace s aktivními látkami (lidokain, kyselina hyaluronová, Betadin, kmenové buňky.....) pro hojení obtížně hojitelných ran. Projekt byl řešen je řešen ve spolupráci s Universitou Pardubice, Veterinární a farmaceutickou universitou Brno, Technickou Universitou v Liberci, AV ČR (Fyziologický ústav) a dalšími partnery.

Cílem projektu řešeného v rámci programu ALFA podporovaného Technologickou agenturou České republiky byl výzkum biokompatibilních materiálů na bázi karboxymethylované celulózy pro vlhké hojení ran a prevenci nosokomiálních infekcí. Byla vyvinuta produktová řada krytí ran Hcel®. Projekt byl řešen je řešen ve spolupráci s Univerzitou Pardubice, Veterinární a farmaceutickou univerzitou Brno, Technickou univerzitou v Liberci, Invaz s.r.o. a dalšími partnery.

V současnosti realizované výzkumné projekty

 

4. Projekt TH04020540 „Nová bioaktivní hemostatika a krytí ran na bázi kolagenu a celulózy“ (program EPSILON 4 (2019 - 2022))

Výsledkem projektu budou lyofilizované prostorové struktury chirurgických hemostatik a krytí ran pro obtížně hojitelné rány. Předpokládá se i vývoj kombinace s růstovými faktory a antimikrobiálními peptidy.  Příjemcem projektu je firma Holzbecher, spol. s r. o. barevna a bělidlo Zlíč, dalšími účastníky jsou Vysoké učení technické v Brně (CEITEC), Masarykova univerzita Brno, Výzkumný ústav veterinárního lékařství v.v.i., společnost Enantis s.r.o. a společnost Collado.

Rozvoj firmy Holzbecher byl v minulosti podpořen projekty v rámci Operačního programu Podnikání a inovace.