Novinky

Hcel® HT a další řešení v prevenci infekce u chirurgických incizí

01.09.2015

Infekce získané v rámci ošetřovatelské péče jsou jednou z nejzávažnějších příčin úmrtí pacientů (1). Asi 20 % všech infekcí získaných v nemocnicích souvisí s infekcí v místě chirurgického zákroku (k infekci dochází u jednoho až třech pacientů ze 100 (2). Pro prevenci infekcí při chirurgických incizích se kromě běžného rouškování používají následující řešení:

Margine Drape II(3)

Využívá aktivní vrstvu Hcel® HT a chrání vnitřek incize (pod rozvěračem). Jedná se o jediný výrobek svého druhu na trhu nabízející komplexní řešení. Výhodou patentovaného designu je spojení krytí rány a roušky (ochrana okolí rány) do jednoho výrobku. Výrobek je marketován firmou Vygon (Francie).

Krytí ran pro ochranu incize (4)

Krytí ran pro ochranu incize je často doporučovaným řešením. Výhodou krytí Hcel® HT používaného pro ochranu chirurgických ran je nižší cena aplikace, jednoduchost a větší flexibilita při užití krytí. Krytí Hcel® HT lze používat v kombinaci s běžnými systémy rouškování operačního pole. Hcel® HT má antibakteriální a hemostatické vlastnosti a vyznačuje se velmi dobrou pevností nasáklého krytí.

Incizní fólie

Incizní fólie jsou běžně vyráběný produkt a jsou určeny především k ochraně okolní kůže.
Nezajišťují však ochranu uvnitř incize.

Vakuová terapie

Moderním systémem využívaným pro uzavřené chirurgické incize je i vakuová terapie (systém Prevena (5) společnosti KCI (USA)).

1) http://www.infectioncontroltoday.com/articles/2013/07/ssi-prevention-crossing-environments-of-care-standardizing-incision-management.aspx   

2) http://www.dina-hitex.com/userfiles/file/CE%20certificate%20Margin%20drape.pdf

3) http://www.cdc.gov/HAI/pdfs/ssi/SSI_tagged.pdf                                                                                                                                        

4) http://www.guideline.gov/content.aspx?id=13416                                                                                                                                  

5) http://www.kci1.com/KCI1/prevena