Speciální materiály s antimikrobiálními vlastnostmi

Hcel® HT dosahuje antimikrobiální účinek především následujícím mechanismem: bakteriostatický efekt (inhibice bakterií) a sorpční efekt. Uvedený mechanismus je výhodný u hojení ran (širší použití výrobku v hojení ran, eliminace možných nežádoucích účinků spojených s nevhodným používáním antimikrobiálních krytí). 

Používání antiseptik, včetně povidone-iodine je do určité míry problematický (Muhammad N Khan, Abul H Naqvi : Antiseptics, iodine, PVP-I and traumatic wound cleansing,  J Tissue Viability, Vol. 16. No.4, November 2006). Nadměrné nebo příliš dlouho používání může narušit přirozené hojivé procesy a způsobit vznik nehojící se rány. Pro dočasnou eliminaci mikrobiálního poškození je vhodný antiseptický materiál Hcel® HT B (produkt ve vývoji), který postupně uvolňuje jód nebo krytí se sříbrem (baktericidní účinky). Výhodou tohoto krytí ran se jódem (poviodine-iodine) je účinek na plísně, např. Candida Albicans a nižší koncentrace jódu, než u běžných krytí obsahujích jód.

V kooperaci s dalšími partnery Holzbecher prověřuje přípravu zcela nových typů antimikrobiálních textilií. Jedním z perspektivních slěrů je příprava fotoaktivních antimikrobiálních textilií.

 

Naše produkty Hcel® ke koupi:

Kontaktujte prosím našeho výhradního distributora pro Českou republiku a Slovensko

acare-health.png

A care a.s.
Nikoly Vapcarova 3274/2
143 00 Praha 4 - Modřany
www.acare.cz